Merhaba,

Ben Aslı Öge. 1985 Mersin doğumluyum.

Orta ve lise öğrenimimi Tarsus Amerikan Lisesi’nde yaptım, bu okulun bana kattıkları için her zaman minnettar olacağım çünkü Mersin gibi ufak bir şehirde Amerikalı, Kanadalı, İngiltereli ve tabi ki Türk hocalarla geçirdiğimiz 7 yıl, belirli bir kültür harmanına ve vizyona sahip olmamı sağladı..

Üniversite’de Gazi Üniversitesi Uluslararası ilişkiler bölümünden mezun oldum ama hayallerimin Uluslararası ilişkiler ile paralel olmadığını anladığım anda kendimi dinlemek üzere bir sene her şeye ara verdim ve ne istediğimi anlamak için Mersin’e döndüm..

Mersin’de gerçirdiğim sene benim için çok yararlı oldu, bolca vaktim olduğu için resim kursu, gitar kursu ve dikiş kursuna yazıldım.. Hepsinden de ayrı ayrı keyif aldım ve kendimde çok başka yönler keşfetmeye başladım.. Dikiş ve resim kursunun etkisi ile Moda Tasarım okuma hayalim şekillenmeye başladı ve bu konuda araştırmalar yaparak İstanbul’da LaSalle College da moda tasarım eğitimi almaya karar verdim. Çevremdekiler ne yapacaksın moda tasarımı sanki Zara’da mı çalışacaksın anca terzi olursun gözü ile baktılarsa da ben kararımın ve hayallerimin arkasında durdum.

LaSalle’de 2 yıl yoğun bir akademik eğitimden geçtikten sonra Lacoste markası okulun mezunları ile mülakat yaptı ve ben de seçilenler arasında olarak Lacoste’da işe başladım. Tek bir eksik noktası benim için İstanbul’dan Çorlu’ya taşınma zorunluluğu olmasıydı.. İstanbul’un büyülü atmosferine alıştıktan sonra Çorlu malesef çok zorladı ama ilk zamanlar yoğun bir iş temposuyla iş ve ev arasında mekik dokuduğum için o zamanlarda çok gözüme batmadı. 🙂

İlk olarak Örme gurubu sorumlusu idim 2. yılın sonunda ise Koleksiyon Müdürü oldum ve son 3 senedir de bu görevde devam ediyorum. İşim gereği fazlaca yurtdışı seyahatlerim oluyor.

Eşimle de bu iş yerinde tanıştım, kendisi benim müdürüm oluyordu 😉 Hala da öyle..

Bazıları zor olduğunu düşünse de ben eşimle çalışmaktan çok mutluyum.. Bunda tabi ki çok iyi birer arkadaş ve sırdaş olmamızın da çok büyük payı var ayrıca disiplinli olmayı sevdiğim için iş yerinde işle evliliği pek karıştırmıyoruz..

Yazı yazmayı, kitap okumayı, fotoğraf çekmeyi, müzik dinlemeyi, çizim yapmayı, sosyal ve digital medyayı çok seviyorum!!!

Eğlenceyi ve özellikle araştırmayı, kendimi geliştirmeyi, sürekli yeni şeyler öğrenmeyi çok seviyorum. Başarmak istediğim şeyler için çalışmaktan hiç yorulmam.. Yeter ki tünelin sonundaki ışığı göreyim, görmesem de inanabileyim..

Bu blog ile kendi yaşam serüvenimi paylaşıp, İnsanlara ilham kaynağı olmak ve elimden geldiğince tecrübelerimi fikirlerimi paylaşmak istiyorum..

En büyük hayalim ise; kendi ofisimi kurup bu işe tam zamanlı olarak devam edebilmek ve bunun sayesinde benim hayat enerjim ve mutluluk kaynağım olan biricik kedimiz Muffin’i de tüm gün yanımda görebilmek.. 😉

Umarım bu hayallerimi gerçekleştirebilirim..

Hep beraber yaşayıp göreceğiz.. 😉

Sevgiler ♥