Evett 7. ayımı bitirmiş bulunuyorumm sevgili canlar!

O yüzden sanırım artık hamilelik dönemi için bir kaç favori yayınlama zamanı geldi diye düşünüyorum!!!

Artık son 2 ayımdayım Allah’ın izniyle.. Bugüne kadar herşey çok güzel gitti Maşallah 🙂 bundan sonrası için de çok ümitliyim..

Hamilelik kendi başına zorlu bir süreç olduğu için alışkanlıklarınız ve rutinleriniz bu dönemde baya bir değişiyor, hayatınızı kolaylaştıran bazı ürünlerle tanışıyorsunuz..

İşte benimkiler.. 🙂

1. Hamile Kotları: Hamileliğin 5.aylarına kadar kendi kotlarımla idare etsem de bu aydan sonra bel kısmının yukarısı süprem bir kumaştan yapılarak göbek üstünüze kadar rahatlıkla saran hamile kotlarıma kavuştum. Skinny Jean kesiminde olan ilk hamile kotumu Mango’nun Hamile Giyiminden aldım. Tık tık.  İkincisini ise H&M’den. Tık tık. İkisi de likralı kumaştan yapılmış.

Sanırım H&M’in kilerin süprem kumaşının daha rahat olduğunu söylemeliyim. Mango’nunkinin süprem kumaşının üst kısmında lastik gibi bir şey var biraz rahatsız ediyor, kasıyor giyerken.

Her ikisinin de paçalarını ve dizlerini keserek modaya ve kendi tarzıma adapte ettiğimi söylememe gerek yok sanırım 🙂

Daha sonrasında ise LCWaikiki’den 2 ayrı hamile kotu aldım. Biri daha boyfriend Jean tarzında ve yıkaması vs çok güzel. Tık tık.  Diğeri ise daha açık renklerde paçaları eskitilmiş.Tık tık.

Hamilelik döneminde en çok bu tarz kotlarla rahat ediyorum.

2.Arko Nem Krem: Hamilelik döneminde en çok ihtiyaç duyacağınız şeylerden biri kesinlikle her geçen gün büyümekte olan güzel göbeğiniz için çok iyi bir nemlendirici. Yeterince zorlu geçen 9 ayın sonunda çatlaklar içinde kalmış bir vücudu hiçbir bayan arzu etmez. 🙂

İster yağlı ister kuru bir cildiniz olsun hamilelik döneminde vücudunuzun elastikiyetini artırmak için mutlaka iyi bir ya da birkaç nemlendiriciden destek almanız gerekecek.

Piyasadaki birçok ürün maalesef çok pahalı ama tabii ki hizmet ettiği amaç bu kadar önemli olunca dayanamıyor veriyoruz paracıkları. 🙂 Yine de bu dönemde bol bol kullanmanız gerekeceği için sizin için el yakmayacak bir önerim olacak.

Arko Nem Krem. Evet bir çoğunuz çocukluğuna döndü sanırım. 🙂 Bu kremi bana Ayşe Abla isimli bir tanıdığımız önerdi ve iyi ki önermiş, her gün ona dua ediyorum. 🙂  Cildinizi oldukça nemli tutuyor hatta sürdükten 1 gün sonra bile cildinizde kremin nemlendirme etkisini hala hissediyor oluyorsunuz.

Açıkçası başka yağlar da denedim ama maalesef sürdükten birkaç saat sonra cildim kupkuru oldu..

Hamileliğin ilk dönemlerinde günde 1 kere uygularken, 7.aydan sonra günde 2 kere uygulamaya başladım…

O yüzden denemek isteyenler olursa mutlaka tavsiye ediyorum. Kutusu sadece 10tl. 🙂

3.A-kesim, Volanlı üstler: Bol kesim ve özellikle göğüs kısmı oturan ve göğüsten aşağı doğru açılan volanlı bluzlar ve t-shirtlerle çok rahat ettim. Vücudunzun sadece göbek bölgesi genişlediği için normal şekildeki t-shirtlerinizi bir iki beden büyük alayım deseniz de bu taktik maalesef işe yaramıyor.  Göbek kısmında gereksiz bir gerginlik oluşurken, göğüs kısmında boşluk oluşuyor ve iyice orantısız bir görünüm çıkıyor ortaya..

Bu yüzden A kesim yani alta doğru genişleyerek açılan üstler genel orantımı çok çok daha güzel gösterdi. Onlar olmasaydı gerçekten daha zor geçerdi hamileliğim çünkü ne giysem derdinden bir nevi de olsa kurtulmuş oldum…Bu tarz tshirtler için Tık Tık

4.Hamile Yastığı: Hamileliğimin 5. Ayında aldığım ve iyi ki almışım dediğim bir ürün oldu hamile yastığım. Öncelikle başlayan kalça ağrılarım için arkadaşım Zeynep’ten kendi hamile yastığını ödünç aldım. Onunki C şeklindeydi ve de oldukça ince enliydi. Sanırım kendisi benden çok daha zayıf bir yapıda olduğu için ona tam geliyor ve yetiyordu ama benim çok daha iyi destekleyen bir yastığa ihtiyacım olduğunu düşünerek internette satılan U şeklindeki koca hamile yastıklarından bir tane sipariş verdim. Buraya Tık Tık.

Evet eşimle yatağımızda çok büyük yer kaplıyor ve eşime neredeyse yatacak yer kalmıyor fakat gerçekten belinizi, göbeğinizi o kadar güzel destekliyor ki yatarken yaşadığınız ağrıların çoğunu hafifletmiş oluyor. Kesinlikle tavsiye ederim ama yatakta eşinize pek yer kalmayacağı konusunda onunla önceden anlaşmış olmanız gerekiyor ki sorun çıkmasın 🙂

5.Sporcu Sütyeni: Bedeniniz hamileliğin ilk sinyallerini büyüyen ve ağırlaşan göğüslerinizle veriyor. Alışkın olmadığınız bu durum zaman zaman yan yatışlarda ağrı da yaşanmasına sebep olabiliyor o yüzden ben spora gittiğim dönemlerde kullandığım sporcu sütyenlerini hamilelik döneminde gece yatarken kullanmaya başladım. Buraya Tık Tık. 

Hem sarkmayı engellemek, hem de yumuşak ve balensiz bir destek sağlaması açısından iyi oldu. Bu sütyenleri birçok firmanın spor giyim bölümünde bulabilirsiniz. Ayrıca bu sporcu sütyenlerinin emzirme dönemi için olanları da var. Buraya Tık Tık. Şu an elimdeki hazır olanları kullanıyorum ama emzirme dönemine geçince bir iki adet onlardan da alacağım. 🙂

6.Hipster İç Çamaşırı: Ben de geleneksel Türk kadınları gibi beli ince kalçası geniş sınıfına giriyorum J bu yüzden de kilo aldığım zaman ilk önce basenlerim ve bacaklarım genişliyor. Hal böyle olunca da var olan iç çamaşırlarınız rahatsız etmeye başlıyor. Hamilelik külotlarından hiç denemedim ama benim bu dönemde en rahat ettiğim külotlar Penti’nin hipster olarak adlandırılan kenarları daha kalın olan külotları oldu. Buraya Tık Tık.

Hem desenleri çok cici hem de biraz boxer formunda olduğu için çok rahat ettiriyor. Bir de 5 al 3 öde kampanyasına denk geldim ki bana baya uygun fiyata mal oldu. 🙂 Çok şanslıyım! Beden olarak ise, normal bedenimden bir beden büyük alarak hamilelik sonuna kadar rahat rahat giyebilmeyi hedefledim. 🙂

7.Bel Bandı: Bu dönemde eski kotlarımı giymeye devam etmek için en mükemmel çözümlerden biri bel bandı kullanmak oldu. J Çünkü normal pantolonlarımın bacak bölgesi gayet rahat olurken göbek bölgesi kapanmamaya başlamıştı, ancak bir lastik yardımı ile tutturabiliyordum. J Onun üzerine ise bel bandını geçirince bu görüntüyü kimse fark etmiyordu. Bel bandı diyorum ama aslında straplez üstlerinizi de aynı niyetle kullanabilirsiniz. Hatta hamilelik sonrasında bile t-shirtlerinizi uzatmak için harika bir çözüm olacaktır.

8.Penye Pijamalar: Bu dönemde pijama seçimimi esnemeye ve vücudunuzun şeklini almaya hazır penye pijamalardan yana kullandım. Özellikle ilerleyen aylarda diğer pijamalarla giderek rahat olamadığımı fark etmeye başlayınca beli lastikli penye pijamalar kurtarıcım oldu. Hem göbeğim çok rahat etti hem de bacaklarım.

9: Eşimin T-shirtleri: Dışarda A kesim t-shirtleri tercih ediyorum ama evde hali hazırda olan eşimin t-shirtleri ile 9 ayı geçirdim desem yalan olmaz sanırım. 🙂 Geceleri terleyince hemen değiştirip acımadan yenisini giyiyorum. 

10.Loreal CC Krem: Hamilelik döneminde makyaj yapmaya ara veren birçok kişi tanıyorum ama ben kendimce makyaj yapmaya devam etmeyi tercih ettim. Sadece kullandığım ürünleri, özellikle kapatıcıyı daha hafif olarak seçmeyi uygun buldum. Loreal’in CC kremi benim için bu dönemde vazgeçilmezlerden biri oldu. Hem SPF 20 içermesi hem de hafif yapısı ile doğal bir kapatıcılık sağladım.

11.Siyah Tayt: Pijamadan sonra en çok rahat ettiğim ürün kesinlikle siyah taylarım oldu.. Hamileler için özel tasarlanmış taytlar da olmasına rağmen benim taytlarımın beli yüksek olmadıkları için tüm süreç boyunca rahatlıkla giydim. Haftanın yedi gününün dördünde ne giysem sorusunun yanıtı benim için ‘Siyah Tayt’ oldu bu dönemde. Allah bulandan razı olsun ne diyeyim.. 🙂

12.Ananas: Hamilelikle beraber hem bebeğinizin barsaklarına yaptığı baskıdan dolayı hem de içtiğiniz vitaminler ve ilaç takviyelerinden dolayı tuvalete çıkma sorunu yaşamanız çok olası.. Hatta maalesef çok kötü durumda olup basur problemi yaşayan bayanlar hiç de az değil! Ben de başıma gelebilecekleri bildiğim için tuvalete çıkmakta zorlandığım günler yaşayınca gerçekten çok paniğe kapıldım! Tam da o sırada ananasın şifa etkisindeki mideyi ve dolaşım sistemini rahatlatıcı etkisini keşfettim ve her gün bir dilim ananas yemeğe başlayarak sindirim sistemimin çok daha hızlı çalışmasını sağladım. Kesinlikle hamilelik döneminde vazgeçilmezlerimden biri ve bu sorunu yaşayan tüm bayanlara şiddetle denemelerini tavsiye ediyorum. Üstelik kalorisi çok az!

13.Bio- Oil: Kim Kardashian bile hamilelik döneminde bu yağı kullandığını söylüyorsa vardır bir bildiği deyip aldığım ve düzenli olarak kullandığım Bio-Oil’den çok memnun kaldım. Çok şükür henüz çatlağım olmadı umarım da olmaz! Fiyatı biraz pahalı olsa da güzel vücutlarımızda onarılmayacak çatlaklar yaşanmasından iyidir dedim. 🙂 Bir akşam Arko Nem’i bir akşam Bio-Oili kullandım.. Kokusu da tarçın gibi gayet güzel!

14. Spor Ayakkabılar: Her ne kadar topuklu giymeye bayılsam da hem ağırlaşan bedeni mi taşımakta zorlanan ayaklarımı ve dizlerimi daha yormamak, hem de tüm gün iş yerinde olduğum için gün boyunca rahat edebilmem açısından çoğunlukla spor ayakkabıları tercih ettim. Özellik Nİke Air Force’larımı haftanın 3 günü giydim desem yalan olmaz sanırım. 🙂 Buraya Tık Tık. Bir de Sketchers marka ayakkabılar hem hafiflikleri hem de ağrı yapmayan özel memory foam tabanları ile çok yürüyeceğim zamanlarda kurtarıcım oldu. Buraya Tık Tık.

Leave a Reply

Your email address will not be published.